ZEW KRWI

Forum sojuszu ZEW KRWI istniejącego w grze Vis Arcana

#1 2009-02-24 10:36:49

Beatrix Kido

Administrator

status 4632761
4828460
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 79
Punktów :   

KROPKA

Temat moze wydawac sie nieadekwatny do dzialu, w ktorym go zakladam, jednak wydawal mi sie pasujacy idealnie...bo.... stoimi w KROPCE wg mnie. Nie mamy przeciwnika o podobnej do nas sile z ktorym moglibysmy walczyc powiedzmy raz wygrac raz przegrac itd. ani jednego takiego sojuszu nie ma.
Sa tylko 2 grupy tych co dostaja  od nas, nie przystepuja do walki lub tracimy na nic repke(ZGX,WG) i te z ktorymi szans zadnych w walce nie mamy czyli PG,SM i VU (wygrana tylko  dzieki pomocy zostala ostatnio osignieta). Czyli jestesmy w tzw  dupie. Pytanie jest co wlasciwie mozemy zrobic? No wlasnie i  dlatego pisze bo trzeba cos ustalic jak rozwiazac ten problem. Zakladanie bitw na tych silniejszych mila sie wg  mnie z celem, bo aby dajemy mi sporo expa za walke a tracimy zapasy hp, bronic przed nimi tez nie widze za bardzo sensu chyba ze dolaczac w ostatnich 3min by zaskoczyc ich jezeli atakuja mala iloscia graczy jak jest ich duzo to niech traca repke.
hmmm  taka jest sprawa ze albo do sojuszu dolacza jakies wysokie lvl na stale (w co watpie bo grajacy maja juz sojusze od dawna i nie zamierzaja zmieniac) albo inwestowac w moc budowli sojuszpowych i swoja wlasna kazdej postaci.
kolejna sprawa jest taktyka w bitwach mysle ze trzeba sie porozumiec np w czarach (jaka magia kto atakuje i rzucac tylko wrazliwosc na takie magie), okielznanie czyli napakowanie nisko poziomowych postaci w przedmioty z okielznaniem by jak najwiecej przeciwnikow tracilo ruch w 1 rundzie, no i przyjrzec sie przeciwnikom (np jaka klasa leje najlepiej w walkach) i tak ustawiac czary by uderzaly w nich.
Temat mi sie troche rozwinal, No coz zapraszam do dyskusji o naszym polozeniu i o taktyce choc juz niekoniecznie w tym temacie.
PS
http://s1.visarcana.pl/view_msg.php?id= … 04091ffa8b
no i jak mamy stawiac silne budowle jak tyle tracimy repki??


Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...

Offline

 

#2 2009-02-24 11:17:15

fusek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 14
Punktów :   

Re: KROPKA

słuchajcie ludziska Beatrix ma racje ciśniemy słabsze sojusze ale gdy tylko przyjdzie kolej na takie PG  czy SM to nie możemy ich pokonać tak nie powinno być dlatego napiszę kilka pomysłów które moim zdaniem są dobre: 1) każdy kto dostał się do naszego sojuszu a jest to jego I-sze konto w VA niech napisze jeżeli potrzebuje pomocy(nie wierze żeby ktoś jej nie potrzebował)niech pisze o swoich problemach na forum a nie na PW bo później np. Arah czy ktoś inny ma z 50 wiadomości piszcie na forum bo po to powstało
2) każdą profesja powinna powinna mieć osobę która pomagała by reszcie z tej samej profesji(jeżeli jest mało osób z 1 profesji coś się wymyśli) oczywiście na forum powinny być oddzielne zakladki dla każdej profy(chyba to nie jest problem)
3) powtórzę! - o problemach swoich piszemy na forum(chyba że chodzi o surkę) jak zobaczę PW z treścią pomóż mi nie wiem jak rozwinąć postać od razu usunę wiadomość i nie odpowiem
3) nie wiem co jest ale mało osób z niskim lvl pisze że czegoś potrzebuje np. surka a wiadomo zze nie macie aż tak dobrze rozwiniętych gmin/prowincji  więc piszcie a napewno ktoś się znajdzie
4) gdy idzie wiadomość o zbieraniu surki to każdy się dokłada ( nawet po 1k każdego zawsze się przyda) chyba że chcecie coś wybudować wtedy najlepiej piszzcie PW do władz
5)jakiś czas temu pojawiło sie naforum coś takiego jak lista czarów nie widzę w niej jakoś wiekszość sojuszu uważacie że macie wszystkie czary? piszcie przyda się to do wymiany
5) niech każdy z klas magicznych napisze w jakiej magii się specjalizuje(może ktoś będzie miał jakiś dobry item dla niego) wtedy na bitwach możecie rzucać masowe wrażliwości(sa chyba od 32 lvl) na magię w której się specjalizujecie np. specjalizuje się w magii ducha i wrażliwość wynosi prawie 59%! więc napiszcie a niepotrzebne dla kogoś itemy zamiast do świątyni trafią do ciebie
to chyba wszystko co mi do głowy przychodzi najwyżej cos dopisze

Offline

 

#3 2009-02-24 11:21:07

mlody_bo

Użytkownik

1547680
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 40
Punktów :   

Re: KROPKA

bo widzisz ze sprawa jest taka: wczorejsza mobilizacja swietnie brawo i wogole ale dzis tez sa bitwy i z deka wyludnienie w nich... statystycznie jestesmy od nich silniejsi ale oni maja lepsza organizacje. jestem za powaznym zastanowieniem sie i ustaleniem strategii czarow w bitwach.

a co do bitew z:
ZGX - nie chca walczyc a od nas idzie atak jak by ktos bydlo spedzal !
WG - niby walcza i te bitwy oczywiscie wygramy ale trzeba myslec i dolaczac odpowiednia iloscia (oraz lvl),
z kims musimy sie bic wystarczy umiar i nie stracimy repki

Ps. sory za to bydlo ale coraz czesciej nasze-wasze zachowanie jest irytujace

Offline

 

#4 2009-02-24 11:39:58

fusek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 14
Punktów :   

Re: KROPKA

"zdecydować się na jakąś strategię - opóźniamy ruch (bagna, ulewy i takie tam); zadajemy max obrażeń (masowe wrażliwości)" -to jest dobry pomysł ja uważam że lepsze są wrażliwości ale jak zdecydujecie inaczej to się dostosuje ja np. na wyprawach(wiem że zły przykład no ale cóż nie śledzę aż tak dokładnie bitew)  ale mój max hit z czaru bojowego dzięki masowej wrażliwości wyniósł grubo ponad 700

Ostatnio edytowany przez fusek (2009-02-24 11:42:46)

Offline

 

#5 2009-02-24 12:00:08

Beatrix Kido

Administrator

status 4632761
4828460
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 79
Punktów :   

Re: KROPKA

tak fusek zadales nim 700 ale w bitwach jednak rzucasz masowe slabszeod pojedynczych czary, no ale zrobila sie dyskusja jedynie o czarach


Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...

Offline

 

#6 2009-02-24 12:19:34

fusek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 14
Punktów :   

Re: KROPKA

wiem że słabiej dlatego w nawiasie napisałem coś ale wydaje mi się że podczas bitew atakuje tak 400-500

Offline

 

#7 2009-02-24 12:28:21

Arah

Moderator

Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 41
Punktów :   

Re: KROPKA

moze i mi się uda wsadzic gdzies moj pomysł

juz 2 tyg temu miałm pomysł ale jakos mnie wasze tzn podejscie sojuszu zniecheciło

zeby miec fajnie i walczyc to musimy miec stan taki jaki byl wczoraj

czyli musimy miec 3 dodatkowe postacie po około 70 lv

podzielic sojusz na 3 teoretyczne grupy

1/3 sojuszu musi byc z nislim lv
nieskie lv jest nam potrzebne zebysmy nie dostali po dupie od ig czy wb
patrzec nalezy w 2 strony

zauwazyłam ze 2-3 osoby notorycznie przyłaczaja sie do bitw w ktorych nawet nie powinny pomyslec, ale tak to jest jak sie klika na szybcika

postaram sie carla tu zatrzymac, bedziemy mieli juz jakis poczatek
ale jemu jak i wally musze dac jakies inne sojusze do lania, inaczej obaj odejdą

.

Offline

 

#8 2009-02-24 12:31:53

mlody_bo

Użytkownik

1547680
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 40
Punktów :   

Re: KROPKA

policzylem i jest tak: (wszyscy oprocz 1os bo ja zgubilem)
----------------------------------------
rasa-

slaugh     3

czlowiek    12

khedr    5

elf             3

mroczny elf   16

gnom   5

krasnolod      3

-------------------------------------

-klasa

kaplan     1           *Wszystkie czary

barbarzynca    9   *ciala

druid      8           *Wszystkie czary

mag      12          *Wszystkie czary

lucznik  5            *ognia, wody i powietrza.

zabojca   5         *powietrza, ducha i ciała

wojownik  2       *wody i ziemi

palladyn   4      *przygotowawcze wszystkich dziedzin


---------------------------------------

Ostatnio edytowany przez mlody_bo (2009-02-24 12:37:22)

Offline

 

#9 2009-02-24 15:10:29

dark wizard

Użytkownik

Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2009-01-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: KROPKA

elo

Ja chetnie dowiem sie czegos o czarach (madrego) bo sam jestem magiem i widze ze u mnie na wyprawach leje (prawie )wszystko co popadnie a w bitwach jest juz gorzej. Chetnie poslucham jak dobrze dobrac czary w bitwach.A w reszcie to i tak slucham Izy i Kido ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plObszywanie kierownic skórą